Część forum jest niedostępna dla niezalogowanych użytkowników.
Zaloguj się, aby uzyskać pełny dostęp do treści.

:dt: Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się! :dt:

[POLSKA] Images, Words & Beyond Tour, Katowice, 16.05.2017

Newsy, muzycy, koncerty
Awatar użytkownika
Mortas
Imię: Marcin

Post autor: Mortas » 26 sty 2017, 21:45

20 lat SFAM,ale ważniejsze będzie pewnie 25 lat AWAKE. :horns: :horns: :horns:

Awatar użytkownika
Dillu

Post autor: Dillu » 27 sty 2017, 00:05

Nie liczyłbym na trasę poświęconą Awake. Ich stosunek do tego albumu nie przypomina ani trochę tego względem Images & Words czy Metropolis pt. 2.

Vemod
Imię: Ryszard

Post autor: Vemod » 27 sty 2017, 09:11

prog_scibi pisze: Witaj Vemod,kiedyś to ja byłem SrebrnySmok
Witaj! :D Widzę, że definitywnie zerwałeś z przeszłością :lol:
prog_scibi pisze: Ale mam nadzieje na trasę z okazji 20 lecia SFAM
Hmm, na takie cudo to i ja bym się przeszedł, chociaż tego co widziałem w Bydgoszczy w 2000 roku żaden kolejny koncert DT nie przebił ani tym bardziej nie przebije :D

Awatar użytkownika
Black Breath

Post autor: Black Breath » 27 sty 2017, 09:23

Bydgoszcz była wspaniała. Szkoda, że tak krótko grali. Koncert miał swoją magię. Portek łaził między tymi swoimi bębnami. Najbardziej z tego koncertu zapamiętałem chyba właśnie Solitary Shell no i The Count of Tuscany.

PS. Teraz dopiero się skapnąłem, że nie o tą Bydgoszcz chodziło. :D

Vemod

Post autor: Vemod » 27 sty 2017, 10:01

Black Breath pisze: PS. Teraz dopiero się skapnąłem, że nie o tą Bydgoszcz chodziło.
He, he :D Ta druga w 2009 też była w sumie spoko. Tak z perspektywy następnych ;)

Awatar użytkownika
Black Breath

Post autor: Black Breath » 27 sty 2017, 10:29

Patrzcie. Tak niektórzy psioczyli na innych organizatorów. Popatrzcie na ceny festu Metalmania 2017. Wiadomo, że headliner nie powala, że line up nie taki znów wymarzony, ale tych kapel jest jednak sporo, zaś ceny całkiem ludzkie. Nie wierzę, że samo Dream Theater jest tak niemożliwie drogie, żeby bilety na ich koncert musiały tak poszybować w górę cenowo. Sądzę, że LN postanowili jak zwykle zedrzeć.

Ceny biletów w przedsprzedaży:
FAN - 666 PLN (tylko na shop.metalmind.com.pl)
Loża - 355 PLN
Sektory czerwone H, J – 260 PLN
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 195 PLN
Sektory niebieskie od XI rzędu – 160 PLN
Płyta – 170 PLN

I jeszcze ciekawostka. Tutaj czepię się zespołu. Nawet ten cały bilet vipowski na Metalmanię jest połowę tańszy. Czyli rozumiem, że za te 666zł da się zrobić taki katering, żeby klient ochlał się, obżarł do nieprzytomności i porzygał a i tak organizator na tym zarobi. Czyli różnica w kwocie między 666zł a ceną biletu meet and greet Platinum na koncercie Dream Theater to mniej więcej drugie tyle. Dobre ponad sześć stówek za możliwość pocałowania w dupę chłopaków z Dream Theater. Uprzejmie dziękuję. Nie jestem napalony. ;)
Miałem okazję spotkać paru znanych muzyków po koncercie i nigdy nie musiałem za to płacić.

http://shop.metalmind.com.pl/bilety_22,pl.html

Vemod

Post autor: Vemod » 27 sty 2017, 11:10

Black Breath pisze: Miałem okazję spotkać paru znanych muzyków po koncercie i nigdy nie musiałem za to płacić.
TAK JEST!!! :D

Awatar użytkownika
Black Breath

Post autor: Black Breath » 27 sty 2017, 12:11

Haha. Ale jaja. Fani będą klappen sie dupen auf taboreten również na płycie. :D
Sprytny sposób na zmuszenie ludzi do szybkiego kupowania biletów, w związku z tym, że każdy jak już ma zamiar płacić drogo, to chciałby mieć najlepsze miejsce. Szatański pomysł. Raczej nie pojadę na tą szopkę.
Pytanie. Czy zespół jest w tak kiepskiej formie, że przewidywane są masowe zasłabnięcia na widowni i stąd na płycie miejsca siedzące?

http://www.ticketmaster.pl/event/2117?b ... 1485515239

Vemod

Post autor: Vemod » 27 sty 2017, 13:26

Cwaniaki. Przyznam, że takiej opcji nie brałem pod uwagę. Taki układ już całkowicie zabija ten koncert bo aby być konsekwentnym do końca, ochrona powinna ostro pilnować aby nie było migracji między sektorami. I pewnie tak będzie. Czyli co, pod scenę podejdą sobie tylko ci którzy kupili miejsca w pierwszym rzędzie w środkowym sektorze? Życzę "miłej" zabawy.

Awatar użytkownika
olkab
Administrator
Kontakt:

Post autor: olkab » 27 sty 2017, 13:29

No chyba kogoś popierdoliło.

Innych słów nie mam.
To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, take me as I am
Not under your command, I know where I stand
I won't change to fit your plan, take me as I am

:dt: :dt: :dt:

Vemod

Post autor: Vemod » 27 sty 2017, 14:10

olkab pisze: Innych słów nie mam.
Ewentualnie można grubiej dosypać ale wystarczająco trafnie oddałaś istotę sprawy :mrgreen: :D
FUCK live nation, long live ROCK SERWIS. Jak Kosiak organizował to i po stówce (z drugiej ręki) bileciki się kupowało. Pod barierkę też (Gdynia).

Awatar użytkownika
Black Breath

Post autor: Black Breath » 27 sty 2017, 14:50

Vemod pisze: Jak Kosiak organizował to i po stówce (z drugiej ręki) bileciki się kupowało. Pod barierkę też (Gdynia).
..... za co z wdzięczności po Poznaniu 2012 tak mu niektóre skurwysyny naubliżały w necie, że sobie chyba bezpowrotnie odpuścił Dream Theater. Wcale bym mu się nie dziwił. Polska publiczność dużo mu zawdzięcza. Jak to często bywa - ludzie zasłużeni są niedoceniani.

Vemod

Post autor: Vemod » 27 sty 2017, 15:17

Black Breath pisze: ..... za co z wdzięczności po Poznaniu 2012 tak mu niektóre skurwysyny naubliżały w necie, że sobie chyba bezpowrotnie odpuścił Dream Theater.
No faktoza, że opluli faceta niepotrzebnie. Trochę się pomarzło, to prawda, ale że ten koncert w ogóle się odbył to cud. A tak całkiem nie odpuścił bo przecież zrobił jeszcze Katowice i Gdynię w 2014-tym. Pewnie i teraz by zrobił ale nie dałby rady przebić molocha. LN jak nawet popłynie na DT w Polsce to na czymś innym gdzie indziej sobie odbije. Naczynia połączone. A Kosiakowi już na kilku koncertach mówiłem, że ma u mnie dozgonną wdzięczność. Za UK, za TRANSATLANTIC, za KING CRIMSON, za ANEKDOTEN, etc. etc. no i za te kilka koncertów DT też :D

Awatar użytkownika
Black Breath

Post autor: Black Breath » 27 sty 2017, 15:22

Mam obawy, że czasy Kosiaka z Dream Theater w Polsce nie wrócą. LN łatwo nie puszcza swoich zdobyczy. Obawiam się, że epoka biletów po przystępnych cenach i prostych, nieskomplikowanych, sprawdzonych zasad pod sceną się skończyła. Nadszedł czas grubego portfela i pieniądza.

Awatar użytkownika
Mortas

Post autor: Mortas » 27 sty 2017, 16:03

Dillu pisze: Nie liczyłbym na trasę poświęconą Awake. Ich stosunek do tego albumu nie przypomina ani trochę tego względem Images & Words czy Metropolis pt. 2.
Dla tych dziadków Awake jest już chyba za ciężki,poza tym Ser by przy tych wałkach wypluł płuca. :lol:
Vemod pisze: Witaj! :D Widzę, że definitywnie zerwałeś z przeszłością :lol:
Definitywnie to nie,tylko zmieniłem nick,reszta bez zmian. :D
Vemod pisze: Hmm, na takie cudo to i ja bym się przeszedł, chociaż tego co widziałem w Bydgoszczy w 2000 roku żaden kolejny koncert DT nie przebił ani tym bardziej nie przebije :D
Dokładnie,Bydgoszczy z 2000 roku nic nie przebije.
Vemod pisze: He, he :D Ta druga w 2009 też była w sumie spoko. Tak z perspektywy następnych ;)
Dla mnie jedynym mankamentem Bydgoszczy 2009 była zbyt dudniąca stopa Portnoya,reszta jak najbardziej OK.
Black Breath pisze: Pytanie. Czy zespół jest w tak kiepskiej formie, że przewidywane są masowe zasłabnięcia na widowni i stąd na płycie miejsca siedzące?
Zespół jest w kiepskiej formie od jakiegoś czasu,to widać i słychać.Niedługo przyjdzie czas na tournee po domach spokojnej starości. :mrgreen:

Awatar użytkownika
olkab
Administrator
Kontakt:

Post autor: olkab » 27 sty 2017, 16:49

Pan Piotr Kosiński na moje pytanie dlaczego RockSerwis nie organizuje koncertu DT odpisał, że to tajemnica handlowa. Więc resztę historii każdy sobie może dopisać jak uważa... Ale IMO najeżdżanie na niego za organizację Poznania, jest co najmniej nie na miejscu.

Bydgoszcz 2009 była zajebista, ale moim zdaniem to najgorszy koncert na jakim byłam (a byłam już tylko na późniejszych). Chociaż The Count Of Tuscany na koniec nie przebije absolutnie nic :heart:
Mortas pisze: Zespół jest w kiepskiej formie od jakiegoś czasu,to widać i słychać.Niedługo przyjdzie czas na tournee po domach spokojnej starości. :mrgreen:
Nie wiem czy się śmiać, czy płakać... Coraz bardziej zaczynam przekonywać się o tym, że Portnoy miał rację. Jakby wtedy zrobili sobie trochę przerwy to może by wrócili z nową energią do działania. Przykro patrzeć na powolny upadek swoich największych idoli, ale chyba przyjdzie mi się z tym pogodzić... :cry:
To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, take me as I am
Not under your command, I know where I stand
I won't change to fit your plan, take me as I am

:dt: :dt: :dt:

Werter

Post autor: Werter » 27 sty 2017, 20:48

Te ceny to pomyłka bo są jakieś granice rozsądku, ktoś tu przesadził i zanosi się na organizacyjną klapę. Dla mnie oczywiste jest że zespół lata świetności ma dawno za sobą i dlatego ten cyrk jest niezrozumiały. Chodzę od 15 lat na Ich koncerty i nie ma złudzeń że będzie kompromitacja, chyba że ktoś zmądrzeje...

Prog_Scibi

Post autor: Prog_Scibi » 27 sty 2017, 21:37

To jednak nie pojadę.
Mam nadzieje że jak będzie 20/25 lat SFAM to będzie lepiej - ewentualnie wypierdole za granice wtedy :lol:

Vemod

Post autor: Vemod » 30 sty 2017, 10:08

Ponieważ od ostatniej płyty (fuj) krzywo patrzę na DT dawno nie wracałem także do ich wcześniejszych płyt. Wczoraj naszło mnie na I&W no i poczułem jednak lekki ból dupy związany z nadchodzącym koncertem. Jest to bowiem proszę Państwa zaiste przednia płyta. I co tu teraz robić panie premierze, jak żyć? Z drugiej jednak strony, płyta kryształ ale co Ser i Jordan z tego zrobią, hmm? Oni dwaj najwięcej mogą spierdolić i pewnie tak będzie. Pierwszy będzie kwiczał i wył a drugi pododaje tych swoich wieśniackich ozdobników. Ech, trza będzie śledzić YT i mocno główkować co z tym fantem zrobić. Powiadają, że tylko krowa nie zmienia zdania ;)

Awatar użytkownika
Mortas

Post autor: Mortas » 30 sty 2017, 10:48

^Sam nie wiem co z tym fantem zrobić.Z jednej strony,chciałoby się posłuchać I&W na żywo.Z drugiej strony,mam świadomość,że najpewniej spierdolą.Trzeba będzie śledzić tego youtuba i zdecydować się jak nadejdzie czas.

ODPOWIEDZ