Część forum jest niedostępna dla niezalogowanych użytkowników.
Zaloguj się, aby uzyskać pełny dostęp do treści.

:dt: Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się! :dt:

Trasa: Images, Words & Beyond

Newsy, muzycy, koncerty
Awatar użytkownika
Black Breath

Post autor: Black Breath » 05 lut 2017, 16:10

Może to jest tak, że takich trudnych rzeczy nie daje się grać namiętnie, żeby się nie wykopać. Jakby nie było Dream Theater gra raczej skomplikowane w budowie formy, dużo technicznych rzeczy i jest tam dużo do zapamiętania. Trzeba utrzymać koncentrację, żeby nie polecieć w pizdu. To nie jest pitu litu w stylu Scorpions, czy jakieś tam inne schematyczne Iron Maiden. Widać na ekspresję wyrazową w wykonywaniu tego typu muzyki na żywo może sobie pozwolić tylko wyjec.

Awatar użytkownika
Mortas
Imię: Marcin

Post autor: Mortas » 05 lut 2017, 16:42

Tylko że kiedyś się jakoś dało,a dzisiaj tego nie widać.
Z ciekawości odpaliłem koncert The Neal Morse Band ze stycznia.Portnoy i koledzy zdecydowanie potrafią się angażować na scenie,a wyłącznie gitarzysta jest młody.

Prog_Scibi

Post autor: Prog_Scibi » 05 lut 2017, 18:21

Na różnych wideo koncertowych było widać w miarę ich ekspresyjność.

Awatar użytkownika
Black Breath

Post autor: Black Breath » 06 lut 2017, 07:39

Mam takie spostrzeżenie. Polacy to jednak cymbały. Na dreamowym FaceBooku wisi coś takiego:
Uwaga! Do wszystkich naszych fanów w Polsce! Po dwóch latach wracamy do Was. Już 16 maja wylądujemy w SPODKU! Bądźcie razem z nami tego wieczoru . Bilety od dziś w sprzedaży na www.LiveNation.pl
.

Wisi to również w języku angielskim, a na stronie głównej użytkowników FB pojawia się jako link sponsorowany. Chwalebne, że fani wypowiadają się tam na temat tego co myślą o Live Nation i o cenach biletów, ale niech to robią w języku angielskim, żeby zrozumieli to ludzie z najbliższego kręgu zespołu. Niech po tamtej stronie wiedzą i rozumieją co się u nas dzieje. Po co pisać po polsku??
Live Nation dobrze wie po ile sprzedaje bilety.
Piszcie po angielsku i to dużo.

Awatar użytkownika
Dillu

Post autor: Dillu » 06 lut 2017, 11:49

:lol: Faktycznie, miszcze. Napisałem więc, chociaż sam się nie wybieram. Coś takiego:
Hi Dream Theater, did You know that this gig is even more expensive for fans than Linkin Park gig in Poland organized also by Live Nation? This time the tickets for places nearest the stage are about 3,6 times more expensive than in 2015 in the same venue, when Dream Theater played with bands like Riverside or Evergrey. This is exorbitancy, not justified by anything. I'm not going anyway, because your concerts are just boring to me (and Train of Thought was your last good album, nothing good after this), but I know many who want to see you live in Poland, many devoted fans, but this time they can't afford it. I hope you will rethink your collaboration with Live Nation here in Poland, and I hope this gig in May will be a financial bummer. Kisses. :* P.S. Try to translate this polish comments and see for yourself how dissapointed are your fans in Poland.

Awatar użytkownika
olkab
Administrator
Kontakt:

Post autor: olkab » 06 lut 2017, 18:35

Dillu, aleś im dogadał! :D i bardzo dobrze. Mam nadzieję, że ktokolwiek czyta te komentarze i wyciągnie jakieś wnioski na przyszłość.. Ja sama pisałam (PO ANGIELSKU) pod odpowiednimi postami na instagramie jak i na fejsie. Ale jeszcze coś machnę, a co mi tam.
To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, take me as I am
Not under your command, I know where I stand
I won't change to fit your plan, take me as I am

:dt: :dt: :dt:

Vemod
Imię: Ryszard

Post autor: Vemod » 07 lut 2017, 13:08

Czekam i coś nie mogę się doczekać bootlega z któregoś całego koncertu tej trasy. Jak już pokaleczyć uszy to raz a dobrze :D

Awatar użytkownika
JERZY
Imię: Jerzy

Post autor: JERZY » 08 lut 2017, 20:57

https://mab.to/YAjfoqsI1
Całość z Pragi, jeszcze nie słuchałem

Awatar użytkownika
olkab
Administrator
Kontakt:

Post autor: olkab » 08 lut 2017, 21:29

A Life Left Behind i The Spirits Carries On wyleciały z setu. O ile ten pierwszy nie martwi mnie w ogóle, to brak tego drugiego już zasmuca mnie bardzo :( pewnie James nie dawał rady, ale mimo to posłuchać JP w tym utworze raz jeszcze... ech :(

Awatar użytkownika
olkab
Administrator
Kontakt:

Post autor: olkab » 10 lut 2017, 00:28

Takimi gifciorami nasi sąsiedzi obdarowali DT przy okazji spotkania fanklubu z zespołem. Myślicie że przeżyją degustację? O ile czeska śliwka nie różni się woltażem od łąckiej, to współczuję... :mrgreen:
Załączniki
tmp_10662-_20170210_002530390811400.JPG

Awatar użytkownika
Cesarzowa Ciemności
Imię: Beti

Post autor: Cesarzowa Ciemności » 10 lut 2017, 19:15

Jak James sobie " dziabnie " to mu głos wróci a Jordanowi włosy odrosną ;)
Maszyny nie mają uczuć .

Awatar użytkownika
olkab
Administrator
Kontakt:

Post autor: olkab » 10 lut 2017, 20:02

Z tego co się dowiedziałam od szefowej Systematic Fans to jest to trzyletnia Śliwowica, 53%. Czyli do naszej łąckiej jeszcze trochę :mrgreen:
Cesarzowa Ciemności, oby było tak jak mówisz. Zwłaszcza z Jamesem. Bo Jordan z włosami to jak dla mnie traumatyczny widok... :mrgreen:

Vemod
Imię: Ryszard

Post autor: Vemod » 13 lut 2017, 11:51

Chyba jednak trza sobie proszę Państwa dać naprawdę spokój z tym całym bałaganem. Przesłuchałem (prawie w całości) bootlegi z dwóch koncertów tej trasy DT (Praga i Dusseldorf). Słuchając Sera wyjca męczyłem się razem z nim. No tragiedia po prostu. Jak trzeba być głuchym lub fanatycznie omamionym aby pisać że jest on (Ser znaczy) w świetnej formie? A są tacy.

Awatar użytkownika
Cesarzowa Ciemności

Post autor: Cesarzowa Ciemności » 13 lut 2017, 13:09

Biorąc pod uwagę obecną kondycję wokalną Serka wszyscy z zespołu powinni usiąść razem i zrobić listę utworów które jest on w stanie zaśpiewać. Zamiast kazac facetowi się co wieczór zarzynać .
Maszyny nie mają uczuć .

Awatar użytkownika
Majki

Post autor: Majki » 13 lut 2017, 14:52

Cesarzowa Ciemności pisze: Biorąc pod uwagę obecną kondycję wokalną Serka wszyscy z zespołu powinni usiąść razem i
zastanowić się nad zmianą składu. Portnoy back, La Brie out. Inaczej to nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Dillu

Post autor: Dillu » 13 lut 2017, 16:38

Ja już wolałbym, żeby Portnoy założył z młodymi zdolnymi swój zespół, który grałby trochę materiału Dream Theater, a trochę autorskiego.

I tak szczerze powiedziawszy, jak teraz włączyłem sobie nagranie z jakiegoś koncertu Neal Morse Band z tego roku, to mam wrażenie, że prezentują się oni lepiej (bo jest w tym szczera energia, autentyczność, a może nawet pasja) od- gówna, nie gwiazdy!- Dream Theater, które powinno grać klubowe koncerty na podobnej scenie, jak zespół Morse'a, a nie napompowane absurdalnie a nudne jak flaki z olejem "szoł" w halach rozmiaru Spodka.

Awatar użytkownika
Majki

Post autor: Majki » 13 lut 2017, 17:09

Dillu pisze: które powinno grać klubowe koncerty na podobnej scenie, jak zespół Morse'a, a nie napompowane absurdalnie a nudne jak flaki z olejem "szoł" w halach rozmiaru Spodka.
Szkoda że frekwencja w Spodku jeśli będzie niska na tyle że można ją upchać w klubie , nie będzie miarodajnym odniesieniem dla LN. Pomyślą że nas nie stać i zarobimy sobie gdzie indziej.

Awatar użytkownika
olkab
Administrator
Kontakt:

Post autor: olkab » 22 maja 2017, 15:47

James zapomniał tekstu do Black Hole Sun - video

James zapomniał tekstu do Black Hole Sun podczas koncertu w Bukareszcie :lol:

Awatar użytkownika
Cesarzowa Ciemności

Post autor: Cesarzowa Ciemności » 22 maja 2017, 16:22

Start jest , skleroze ma :lol:
Maszyny nie mają uczuć .

Awatar użytkownika
olkab
Administrator
Kontakt:

Post autor: olkab » 24 maja 2017, 17:00

James LaBrie na Facebooku pisze:Seems I'm being criticized for messing up the words to BHS.
Jordan and I decided to do this shortly before the show.
I have always prided my ability to memorize lyrics very quickly but while singing this song in memory of one of the greatest singers and musicians of our time I became emotional, which led to the words escaping me.
Of those of you who are quick to criticize others unfortunate circumstances I admire your infallible, unattainable, prowess and fortitude that eludes most who are human.
Bravo.
Przemawia do mnie takie tłumaczenie. Z resztą wg mnie wpadka nie taka straszna a ludzie z tego zrobili nie wiadomo co...

ODPOWIEDZ