Część forum jest niedostępna dla niezalogowanych użytkowników.
Zaloguj się, aby uzyskać pełny dostęp do treści.

:dt: Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się! :dt:

Trasa: Images, Words & Beyond

Newsy, muzycy, koncerty
Vemod
Imię: Ryszard

Post autor: Vemod » 31 sty 2017, 09:20

Spoko??? O w mordę!!! :shock: :shock: :shock: Bis zabija. No i chyba trza będzie pojechać (o ile tego nie spierdolą za bardzo).

Awatar użytkownika
Mortas
Imię: Marcin

Post autor: Mortas » 31 sty 2017, 09:28

Vemod pisze: Bis zabija.
To już było w Bydgoszczy i na pewno wyszło lepiej niż teraz.

Dwa ostatnie akty miazga i końcówka pierwszego.
Pierwszy akt bardzo słaby,szczególnie wałki numer 4-5.można wtedy iść na przykład do toalety. :mrgreen:
Teraz czekam na filmy z tego koncertu.

Vemod

Post autor: Vemod » 31 sty 2017, 14:46

Mortas pisze: To już było w Bydgoszczy i na pewno wyszło lepiej niż teraz.
To oczywista oczywistość :D Jest to jednak dla mnie duża zachęta aby brać pod uwagę wyprawę do Katowic. Oczywiście po nabyciu biletu w okazyjnej cenie a to mi się akurat trafiało ;)

Awatar użytkownika
Mortas

Post autor: Mortas » 31 sty 2017, 15:00

Vemod pisze: To oczywista oczywistość :D Jest to jednak dla mnie duża zachęta aby brać pod uwagę wyprawę do Katowic. Oczywiście po nabyciu biletu w okazyjnej cenie a to mi się akurat trafiało ;)
Kto nie słyszał tego wcześniej live,ma pewnie ostatnią szansę żeby to nadrobić.Takich na pewno znajdzie się sporo,choć obecne wykonanie zapewne mnie by rozczarowało.W każdym razie,jest to jakiś bodziec,żeby jechać.Zdecydowanie trza obadać youtube.
Jeszcze wracając do Bydgoszczy 2000.Nie spodziewałem się wtedy,że zagrają taki długi bis i spóźniłem się kilka minut na pociąg.Musiałem potem czekać siedem godzin na następny. :D

Awatar użytkownika
Dillu

Post autor: Dillu » 31 sty 2017, 15:19

Chętnie bym TO live usłyszał, ale te 17 lat temu. ;) Przed dwoma dniami powtórzyłem sobie wersję studyjną, która wciąż pozostaje jednym z moich ulubionych nagrań DT.

Awatar użytkownika
Mortas

Post autor: Mortas » 31 sty 2017, 15:27

Dillu pisze: Chętnie bym TO live usłyszał, ale te 17 lat temu. ;)
Pozostaje tylko cofnąć się w czasie. :D

Awatar użytkownika
Dillu

Post autor: Dillu » 31 sty 2017, 16:24

To niestety dotyczy nie tylko DT. Chętnie zobaczyłbym King Crimson w składzie z Belew- po ptokach (zresztą Belew też już młody nie jest). Toola widziałem w 2006r., ale Maynard już wtedy nie śpiewał tak jak kilka lat wcześniej i w ogóle to nie było to. Melvins w składzie z dwoma bębniarzami też może się już nie powtórzyć...

Hmmmm.... http://moto.gratka.pl/tresc/delorean-dm ... 64bc12e6,1 xD

Awatar użytkownika
Mortas

Post autor: Mortas » 31 sty 2017, 19:27

Ser w Take The Time upraszcza jak tylko może,ale w wyższych rejestrach jest po prostu dramat. :mrgreen:
Tu się aż prosi o zmianę wokalisty.

Awatar użytkownika
Majki

Post autor: Majki » 31 sty 2017, 19:31

^ z ust mi to wyjąłeś z tą zmianą. Wytrzymałem kawałek As I am i Take... boszzz co ten człowiek tam wyśpiewuje to jest żenujące. Do maja to ser się tak wyeksploatuje że mam nadzieję że koncert będzie instrumental only :) Jak on ma qrwa zaśpiewać A Change... ?

Awatar użytkownika
Mortas

Post autor: Mortas » 31 sty 2017, 19:42

Majki,mi jest go nawet w pewien sposób żal.Chciałby,ale nie może.
Czy reszta zespołu jest głucha ? :lol:
Rozumiem Portnoya,co miał na myśli mówiąc,że nie jest już fanem takiego wokalu. :mrgreen:
Niech wynajmą na trasę Kelly Carpentera,albo innego gościa,który poradzi sobie z wysokimi rejestrami i po kłopocie.

Awatar użytkownika
olkab
Administrator
Kontakt:

Post autor: olkab » 31 sty 2017, 19:48

James Jamesem, można się było tego spodziewać. Ale kurde, reszta jakoś tak mechanicznie gra, bez uczuć. Po prostu w pełni poprawnie odgrywają dźwięki. Żadnego w tym polotu, tej energii która powinna być w Take the Time. Dafuq? :cry:
Zaraz odpalę resztę, ale coraz bardziej się waham, czy w ogóle chcę. Co się stało z moim Dream Theater? :cry:

EDIT: Dobra, w As I Am nie jest z Serkiem tak źle. Mógł to bardziej skrzeczeć. Ale hicior z tym Sandmanem. Widownia raczej drętwa przez cały utwór a jak zaczęli grać Metę to nagle wszystkie łapy w górę i śpiewają. No kurde, rly? :lol:
To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, take me as I am
Not under your command, I know where I stand
I won't change to fit your plan, take me as I am

:dt: :dt: :dt:

Awatar użytkownika
Dillu

Post autor: Dillu » 31 sty 2017, 21:27

olkab pisze: kurde, reszta jakoś tak mechanicznie gra, bez uczuć. Po prostu w pełni poprawnie odgrywają dźwięki. Żadnego w tym polotu, tej energii która powinna być w Take the Time. Dafuq?
To samo chciałem napisać. Ale w "As I am" wykrzesali z siebie trochę energii i naprawdę przyjemnie było posłuchać/popatrzeć.

Hipoteza? Odegranie Images&Words to skok na kasę, który powinni darować swoim fanom, skoro granie tego starocia sprzed 25 lat nie dostarcza im samym fanu, a Ser być może jest wręcz zażenowany tym, że musi to śpiewać, kiedy przecież nie potrafi (chodzi taki apatyczny po scenie w "Take the time"). Naprawdę lepiej by było, gdyby grali koncerty z setem ułożonym pod siebie, do grania którego podchodziliby z entuzjazmem.

Ale "Hell's kitchen" też cholernie nudne... Nie wiem, może duże sceny nie są dla nich? Scenografia, światła- to wszystko wypada zupełnie nieciekawie. Zresztą tak to też pamiętam ze Spodka 2015- nuda, jacyś goście stercza na scenie i grają.

Trochę mi się to kojarzy z Megadeth na Metalmanii w 2008 grającym po Dillinger Escape Plan- światła panie, tego, widowisko niby i wielka gwiazda gra, a i tak DEP ze swoimi stroboskopami na scenie wcześniej rozwalili wszystko (połączenie takich świateł i ich muzyki dało efekt piorunujący :twisted: ) i na Megadejwie się zwyczajnie nudziłem.

Prog_Scibi

Post autor: Prog_Scibi » 04 lut 2017, 12:49

Wygląda na to że DT się wyczerpało. Nie sprawia im jakoś radości to granie, wokalu nie będe komentował :lol:
Kiedyś JP pokazywał jakąs tam radość, tutaj wszystko takie statyczne. Dobrze że jest Haken :D

Vemod

Post autor: Vemod » 04 lut 2017, 22:56

Haken??? Ło matko, widziałem ich na Ino-Rocku. Najgorsze doświadczenie koncertowe w moim życiu :cry:

Prog_Scibi

Post autor: Prog_Scibi » 05 lut 2017, 14:19

Ja widziałem ich w Progresji w 2016 (Affinity). Najlepsze doświadczenie koncertowe w moim życiu. 8-)
No i ich ostatnie albumy biją na głowe ostatnie albumy DT

Awatar użytkownika
Black Breath

Post autor: Black Breath » 05 lut 2017, 15:13

Widząc co piszecie, boję się słuchać nagrań z Youtube. Z Dreamami jest naprawdę tak przeraźliwie źle? :D

Prog_Scibi

Post autor: Prog_Scibi » 05 lut 2017, 15:21

Niestety.
I tutaj nie chodzi tylko o Serka niestety, bo tego można by się spodziewać, ale za Petrucciego możnaby robota wstawić i jeśli by tylko umiał grac na gitarze wielkiej różnicy by to nie sprawiło

Awatar użytkownika
Black Breath

Post autor: Black Breath » 05 lut 2017, 15:33

Szczerze mówiąc chciałbym być takim robotem jak Petrucci. Wszędzie znalazłbym robotę. :D

Awatar użytkownika
Mortas

Post autor: Mortas » 05 lut 2017, 16:03

Oni są tak beznamiętni,że równie dobrze zamiast nich mogłyby być hologramy. :mrgreen:
Paradoksalnie tylko Ser się wysila,choć i tak mu nie wychodzi. :lol:

ODPOWIEDZ