Newsy

Newsy, muzycy, koncerty
Awatar użytkownika
Majki
Patron
Patron

Newsy

Post autor: Majki » 16 sie 2021, 20:51

Agnieszka, Literóweczka się wkradła ale już poprawiłem, może nie zawsze ale dla uczciwości chciałem faktycznie ocenić to co usłyszałem.
"Chłopie, ja nie potrzebuję dużo. Co ja muszę w pałacu mieszkać? Trzy, cztery pokoje... góra."

Awatar użytkownika
Agnieszka
Administrator
Kontakt:

Newsy

Post autor: Agnieszka » 16 sie 2021, 20:57

Nie widziałam literóweczki :p

Tak, brzmi to uczciwie 😃
Nobody said it was easy,
no one ever said it would be this hard.

Awatar użytkownika
Mortas
Patron
Patron
Imię: Marcin

Newsy

Post autor: Mortas » 16 sie 2021, 21:26

JERZY pisze:
16 sie 2021, 13:37
Poczytałem Wasze opinie, znawców co nie miara. Przyzwyczaiłem się już do wylewania hejtu na zespół, któremu poświęcone jest nasze forum, taka maniera.
Jerzy zauważ, że nie jadę po nich, nawet w miarę chwalę :D
Majki pisze:
16 sie 2021, 18:38
Ogólnie jest trochę pozytywów więc nie czuję się zawiedziony, bywało gorzej. Ale zawsze będę od nich oczekiwać więcej, na co już chyba liczyć nie można. W skali 0-6, mocne 4. Mam nadzieję że to nie jest najlepszy utwór na albumie. Liczę na więcej w suicie.
Ja również nie jestem zawiedziony, mimo pewnych mankamentów, te dziewięć i pół minuty mija szybko i słucham kolejny raz.
Tak samo ja Ty, również wymagam od nich więcej, ale jestem świadomy, że nie można wciąż nagrywać arcydzieł, dobre pomysły kiedyś się kończą, a nowych inspiracji chyba nie mają.
Oni często na single biorą najgorsze albo przeciętne wałki, więc uważam, że cały album będzie lepszy od The Alien :D

Awatar użytkownika
Majki
Patron
Patron

Newsy

Post autor: Majki » 16 sie 2021, 21:32

Mortas pisze:
16 sie 2021, 21:26
Oni często na single biorą najgorsze albo przeciętne wałki, więc uważam, że cały album będzie lepszy od The Alien
Oby tak było, bo jeśli ten całkiem nie zły singiel uznamy za najgorszy lub przeciętny to mamy szansę na wreszcie dobry album.
"Chłopie, ja nie potrzebuję dużo. Co ja muszę w pałacu mieszkać? Trzy, cztery pokoje... góra."

Awatar użytkownika
Dillu

Newsy

Post autor: Dillu » 16 sie 2021, 21:54

JERZY pisze:
Poczytałem Wasze opinie, znawców co nie miara. Przyzwyczaiłem się już do wylewania hejtu na zespół, któremu poświęcone jest nasze forum, taka maniera.
Hłe, hłe, hłe.
Majki pisze:
16 sie 2021, 18:38
W skali 0-6, mocne 4.
W skali 0-6, mocna strata czasu.

Awatar użytkownika
olkab
Administrator
Kontakt:

Newsy

Post autor: olkab » 17 sie 2021, 10:51

JERZY pisze:
niestety ubolewam Rudess prawie nie istnieje
Ja sobie przypomniałam na drugi dzień po przesłuchaniu utworu, że w ogóle nie zwróciłam uwagi na klawisze :? znaczy że dobrze nie jest, a szkoda.

Mimo bardzo mieszanych uczuć co do nowego utworu, ciekawa jestem albumu. Może nas jeszcze czymś zaskoczą :mrgreen:
To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, take me as I am
Not under your command, I know where I stand
I won't change to fit your plan, take me as I am

:dt: :dt: :dt:

Awatar użytkownika
blackmailer
Patron
Patron
Imię: Gruzin

Newsy

Post autor: blackmailer » 20 sie 2021, 16:55

Awatar użytkownika
Dżon Pietruszka

Newsy

Post autor: Dżon Pietruszka » 20 sie 2021, 16:59

^O, też chciałem to wrzucić :D
Dobrze chłop gada ogólnie.
"They're called miracles, because they don't happen" - Shiori Misaka

"Just gimme, gimme, gimme, gimme fried chicken!" - Freddie Mercury

Awatar użytkownika
blackmailer
Patron
Patron

Newsy

Post autor: blackmailer » 20 sie 2021, 18:09

No, naprawdę fajnie, z dystansem :D

Awatar użytkownika
Dillu

Newsy

Post autor: Dillu » 21 sie 2021, 20:39

blackmailer pisze:
20 sie 2021, 16:55
https://www.youtube.com/watch?v=7PdpY6j ... eTheKnight

Jeszcze w temacie nowego singla
Wygląda na to, że już nawet fanboye "Drimów", ceniący późny okres ich twórczości, mają trochę po dziurki powtarzalności w ich muzyce.

Z innej beczki, ciekawe, że w tych wszystkich referencjach do dawnej twórczości zespołu nie znalazło się żadne odniesienie do mojego ulubionego okresu, tj. od Awake do Falling into infiniti. Nie dziwne, skoro ich późna twórczość często przyprawia mnie o mdłości.

Awatar użytkownika
olkab
Administrator
Kontakt:

Newsy

Post autor: olkab » 23 sie 2021, 13:43

Dillu pisze:
21 sie 2021, 20:39
Wygląda na to, że już nawet fanboye "Drimów", ceniący późny okres ich twórczości, mają trochę po dziurki powtarzalności w ich muzyce.
No, to już jest przykre. Ja nie jestem w stanie nawet zapamiętać tego nowego numeru, taki jest zupełnie nijaki :roll: a na koncert pewnie i tak pójdę jak jakiś będzie i i tak będę narzekać i dalej mi będzie smutno że się z nimi stało to co się stało :|

Awatar użytkownika
Agnieszka
Administrator
Kontakt:

Newsy

Post autor: Agnieszka » 23 sie 2021, 13:48

olkab pisze:
23 sie 2021, 13:43
Ja nie jestem w stanie nawet zapamiętać tego nowego numeru, taki jest zupełnie nijaki
W sumie to ja też nie pamiętam ;p Ale przesłuchałam to chyba raz i pół drugiego podejścia.
Nobody said it was easy,

Awatar użytkownika
olkab
Administrator
Kontakt:

Newsy

Post autor: olkab » 23 sie 2021, 13:50

Agnieszka pisze:
23 sie 2021, 13:48
Ale przesłuchałam to chyba raz i pół drugiego podejścia.
ja ze 4 razy. tylko "eeeeliiiijeeeeen" pamiętam :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Agnieszka
Administrator
Kontakt:

Newsy

Post autor: Agnieszka » 23 sie 2021, 14:39

Ja nawet tego nie :D Nie skupiałam się w ogóle na tekście z tego co pamiętam.

Jezus, walnęłam tu dwa entery i chciałam dodać podpis służbowy, bo mi sie pojebało i czułam, że nie na forum pisze, tylko odpisuje na 50-tego maila dzisiaj. Ile jeszcze do 17...
Nobody said it was easy,

Awatar użytkownika
Mortas
Patron
Patron

Newsy

Post autor: Mortas » 23 sie 2021, 14:51

olkab pisze:
23 sie 2021, 13:43
No, to już jest przykre. Ja nie jestem w stanie nawet zapamiętać tego nowego numeru, taki jest zupełnie nijaki
Agnieszka pisze:
23 sie 2021, 13:48
W sumie to ja też nie pamiętam ;p Ale przesłuchałam to chyba raz i pół drugiego podejścia.
olkab pisze:
23 sie 2021, 13:50
ja ze 4 razy. tylko "eeeeliiiijeeeeen" pamiętam
No i to jest właśnie cały obraz obecnego poziomu tego zespołu. Ja przesłuchałem chyba osiem razy, a i tak nie pamiętam.
Gdy pierwszy raz usłyszałem DT, konkretnie "Pull Me Under". to grał mi ten wałek w głowie, tak bardzo, że nie mogłem zasnąć , a słyszałem tylko raz.

Awatar użytkownika
blackmailer
Patron
Patron

Newsy

Post autor: blackmailer » 23 sie 2021, 14:53

No ale też prawda jest taka, że Pull Me Under jest mega przebojowy i łatwo wpada w ucho, nie ma co porównywać. Za to można porównać do Aniołka z DoT, który dużo łatwiej zapadł mi w pamięć :D

Awatar użytkownika
Mortas
Patron
Patron

Newsy

Post autor: Mortas » 23 sie 2021, 15:16

blackmailer pisze:
23 sie 2021, 14:53
No ale też prawda jest taka, że Pull Me Under jest mega przebojowy i łatwo wpada w ucho, nie ma co porównywać. Za to można porównać do Aniołka z DoT, który dużo łatwiej zapadł mi w pamięć
Tylko, że ja tak miałem praktycznie ze wszystkimi ich wałkami z początku działalności. Chciało się cały czas słuchać non stop, od rana, aż do późnej nocy. Ta muzyka budziła we mnie ogromną ekscytacje, a teraz od biedy może być.
Zresztą, zrobiłem sobie mały test, żeby sprawdzić, czy nadal starsze nagrania wzbudzają we mnie radość i wzbudzają. Dwa dni temu puściłem kilkanaście różnych wałków, głownie ze wcześniejszych płyt i nadal mam radochę, gdy je słucham. Tego samego nie mogę powiedzieć o ostatnich płytach, a o jednej wolę wcale nie myśleć, bo wywołuje u mnie stan agonalny :lol:

Awatar użytkownika
Agnieszka
Administrator
Kontakt:

Newsy

Post autor: Agnieszka » 23 sie 2021, 15:21

Masz rację, bo myślę podobnie, choć u mnie może to jest zbyt związane z emocjonalnym podejściem. No ale niezależnie czy chodzi o emocje powiązane z prywatnymi sytuacjami, czy emocje, które muzyka wzbudza samą sobą - te utwory rwały i doprowadzały wskaźnik Twojej euforii i uniesienia do maksimum. Teraz się już tak nie dzieje. Aż mi się chce znowu włączyć niektóre utwory z Systematic Chaos, które chyba najbardziej na zawsze zostaną mi w głowie.
Nobody said it was easy,

Awatar użytkownika
Mortas
Patron
Patron

Newsy

Post autor: Mortas » 23 sie 2021, 15:38

Agnieszka pisze:
23 sie 2021, 15:21
Masz rację, bo myślę podobnie, choć u mnie może to jest zbyt związane z emocjonalnym podejściem. No ale niezależnie czy chodzi o emocje powiązane z prywatnymi sytuacjami, czy emocje, które muzyka wzbudza samą sobą - te utwory rwały i doprowadzały wskaźnik Twojej euforii i uniesienia do maksimum. Teraz się już tak nie dzieje. Aż mi się chce znowu włączyć niektóre utwory z Systematic Chaos, które chyba najbardziej na zawsze zostaną mi w głowie.
Emocje, słowo klucz :D
Obecnie właśnie brakuje tych pozytywnych emocji i euforii, pozostała irytacja, znudzenie i zniechęcenie.
Zapomniałbym jeszcze o przesłuchanym w całości Octavarium. Mimo, że nigdy nie była to moja ulubiona ich płyta, to i tak nadal mi wchodzi w całości i wywołuje masę radochy.

Awatar użytkownika
Dillu

Newsy

Post autor: Dillu » 23 sie 2021, 16:48

No i widzicie. Ja mam wrażenie, że coraz mniej w tej muzyce jest pomysłu, coraz mniej dążenia do tego, żeby numer chwytał, żeby budził autentyczne emocje, wzruszał czy estetycznie zachwycał. Za to jest oklepany patent. Wprawdzie nie prosty patent, bo reputacja zobowiązuje, ale jednak patent, schemat.

Jest robota do zrobienia, trzeba nagrać nowy album Dream Theater, więc ambicje artystyczne (jeszcze jakieś im zostały?) na bok.

p.s.
Po przeczytaniu postu Olki o "elijeeeen" zacząłem mieć flashbacki xD Tak więc co do pamiętania to coś tam pamiętam, ale to ma samo do łba wchodzić, ma się samo nucić i nóżką ruszać. A nie wchodzi, nie nuci i nie rusza nóżką.

ODPOWIEDZ