LIVE SCENES FROM NEW YORK

LIVE SCENES FROM NEW YORK

Album wydany 11 września 2011 to kompletny zapis audio z koncertu w Nowym Jorku w hali Roseland Ballroom, nagrany dnia 30 sierpnia 2000 roku. Jest to rozszerzenie DVD "Metropolis 2000: Scenes From New York" z tego samego wydarzenia.

Zawartość stanowi odegrany w całości na żywo koncept album "Scenes From A Memory" uzupełniony o powiązany fabularnie utwór "Metropolis Pt. 1", a także materiał z wcześniejszych longplayów grupy, krótki fragment "Acid Rain" od Liquid Tension Experiment, oraz utwór "Caught In A New Millenium", który jak sama nazwa wskazuje, jest wariacją na temat numerów "Caught In a Web" oraz "New Millenium".

Warto odnotować, że oprócz muzyków Dream Theater (wśród nich już Jordan Rudess za klawiszami) wystapili:

Theresa Thomason – wokal towarzyszący Jamesowi w "The Spirit Carries On" oraz "Through Her Eyes",

Jay Beckenstein – saksofonista jazzowy, który zagrał partie w "Another Day". Nie był to pierwszy jego występ z Dream Theater. Na "Once in a LIVEtime" zagrał w utworze "Take Away My Pain",

Kent Broadhurst – amerykański aktor, który na potrzeby koncertu wcielił się w rolę hipnoterapeuty.

Całość zamknięto na 3 krążkach CD, a pierwsze wydanie albumu jest nie lada gratką dla kolekcjonerów muzyki. Wszystko przez okładkę, która przedstawia płonące jabłko, jako nawiązanie do Nowego Jorku, a na nim, również w płomieniach, stoją wieże World Trade Center oraz Statua Wolności. Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności wydawnictwo miało premierę w dzień ataków terrorystycznych na WTC. Płyty wycofano ze sprzedaży, jednak część zdążyła trafić do fanów. Cena oryginalnego wydania amerykańskiego na portalach aukcyjnych rzadko spada poniżej 100$.

 

 

Autorem opisu jest Kacper Lebociński.

Date

29 wrzesień 2017

Tags

Albumy Live